Kvalifikacije za Ligu Evrope: Željezničar preko Zete do drugog kola

Izvor: Anadolu Agency

Fudbaleri sarajevskog Željezničara igali su večeras u Podgorici neriješeno (2:2) s ekipom Zete, u revanš meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako izborili prolaz u naredno kolo, javlja Anadolu Agency (AA).

U zanimljivom meču oba tima pokazala su želju za pobjedom, ali je tim iz Sarajeva bio odlučniji i zasluženo izašao kao pobjednik iz ovog dvomeča. Prvi meč u Sarajevu završen je pobjedom Željezničara 1:0.

Zeta je povela golom Kukuličića u 29. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Zakarić evrogolom iz slobodnog udarca donio poravnanje Željezničaru.

U drugom poluvremenu prednost gostima donio je Lendrić u 61. minutu, da bi konačnih 2:2 postavio Krstović u 76. minutu.

U narednoj rundi, Željezničar će odmjeriti snage sa švedskim AIK-om.

Od ostalih crnogorskih predstavnika u kvallifikacijama za Ligu Evrope, podgorička Mladost je izborila prolazak u narednu rundu, nakon što je i u revanšu kao gost pobijedila jermenski Gandzasar 3:0, dok je takmičenje završila Sutjeska, koja je večeras u Nikšiću odigrala 0:0 protiv Levskog iz Sofije. Prvi meč u Bugarskoj završen je pobjedom Levskog 3:1.