Dobrodošli u svijet informacija

Košarkaši BiH izgubili sa 50 poena razlike od Francuske

Izostanak Džanana Muse, Jusufa Nurkića, Nemanje Gordića, Andrije Stipanovića, Milana Miloševića…se itekako osjetio na igri bh. tima.

Oslabljeni sastav Duška Vujoševića je igrao na energetski zadovoljavajućem nivou, ali protiv sjajne Francuske odbrane predvođene zvanično najboljim odbrambenim igračem NBA lige Rudijem Goberom nisu imali rješenja.

Kada se na tu odbranu još dodaju ofanzivni potencijali Nikolasa Batuma, Evana Furnijea, Nanda De Koloa, pa i Gobera…, visok poraz je bio neizbježan:

BIH – FRANCUSKA 52:102 (12:23, 10:21, 14:29, 16:29)!

Međutim, bh. košarkaši ipak imaju razloga za slavlje pošto je Rusija je u Antverpu savladala Belgiju (84:66) pa je reprezentacija BiH osigurala plasman u narednu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Fantastična francuska petorka je već u prvoj četvrtini “ugasila” domaćinsku atmosferu u “Mejdanu”. Francuzi predvođeni Goberom u odbrani su razbili linije dodavanja bh. tima i iz kontranapada gradili početnu prednost koju su povećavali odličnom realizacijom šuta za tri poena.

Mučenje reprezentacije BiH sa organizacijom napada se nastavilo i u drugoj četvrtini u kojoj su izabranici Vensana Kolea primili samo 10 poena i na odmor otišli sa velikih 44:22.

Francuzi su u nastavku meča krenuli još čvršće u odbrani, dosta tečnije u napadu, i pred kraj trećeg perioda otišli na 43 koša razlike ali je Almir Hasandić poentirao nakon ulaza, a potom i pogodio težak “fejdavej” uz sirenu i spustio zaostatak ispod 40 poena.

Posljednji period je takođe pripao Francuzima, koji su ipak malo popustili u odbrani i dozvolili sebi “luksuz” da prime 16 poena

U redovima BiH najefikasniji je bio Adin Vrabac koji je postigao 10 poena, Hasandić je dodao 9,a Amar Gegić i Aleksandar Lazić po 8. Na drugoj strani Vensan Porije i Rudi Gober su ubacili po 16, a De Kolo 15 poena.

Naredni meč BiH igra u ponedjeljak u gostima kod Belgije od 20:30 časova.