Danas u Sočiju igraju Hrvatska i Rusija za polufinale Mundijala

Nakon što su polufinale Svjetskog prvenstva u nogometu izborili Francuska i Belgija, u subotu navečer će biti poznat i drugi polufinalni par.

Prvo će, od 16:00 sati na stadionu u Samari, snage odmjeriti Švedska i Engleska.

Šveđani su u osmini finala bili bolji od Švicarske i pobijedili minimalnim rezultatom, a Engleska je pobijedila Kolumbiju, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, jer nakon 120 minuta igre nije bilo pobjednika – završilo je 1:1.

U posljednjoj utakmici četvrtfinala, koja se igra u Sočiju od 20:00 sati, sastaju se domaćin Rusija i Hrvatska.

I Rusija i Hrvatska su, kao i Engleska, do četvrtfinala došli boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Obje reprezentacije odigrale su 1:1 – Rusija protiv favorizirane Španjolske, a Hrvatska protiv čvrste Danske.

No, ruski i hrvatski nogometaši bili su koncentriraniji nakon 120 minuta igre, a pobjede su im sjajnim obranama donijeli golmani Igor Akinfejev i Danijel Subašić – prvi je obranio dva, drugi tri penala.