Ibišević zabio u prvoj minuti i izjednačio rekord Gerda Mullera

Ibišević je po četvrti put u karijeri postigao gol u prvoj minuti utakmice! Wolfsburg i Hertha su u zanimljivoj utakmici na Volkswagen Areni remizirali 3:3.

Prvi gol na utakmici postigao je Vedad Ibišević već u 20. sekundi, a bivšem bosanskohercegovačkom reprezentativcu ovo je četvrti pogodak u karijeri koji je postigao u prvoj minuti te se pridružio Gerdu Mulleru, koji je također četiri puta pogađao na otvaranju utakmice.

Priliku za izjadnačenje imao je Mario Gomez, koji je u 21. minuti izveo jedanaesterac, ali je njegov udarac zaustavila greda. Wolfsburg je izjednačio preko Yunusa Mallija u 41. minuti, dok je potpuni preokret domaćoj momčadi u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio Gomez.

Izjednačenje Herthi na otvaranju drugog poluvremena (u 53. minuti) donosi Karim Rekik. U 60. minuti Divock Origi nakon kornera zabija za drugo vodstvo Wolfsburga na utakmici.

Međutim, Hertha se uspjela potpuno vratiti i pogotkom u 83. minuti stići do boda. Strijelac za konačnih 3:3 je bio Davie Selke.

Vedad Ibišević je odigrao čitavu utakmicu.