BiH u finalu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci večeras se plasirala u finale Svjetskog prvenstva koje se održava u Holandiji, savladavši selekciju Brazila 3:1 u setovima.

Večerašnjom pobjedom bh. reprezentativci osigurali su plasman na Paraolimpijske igre koje će se održavati u Tokiju 2020. godine.

“Zlatni momci” su maestralno odigrali prvi dio turnira savladavši Irak, Egipat i Poljsku bez izgubljenog seta u grupi D.

Jedini set prepustili su Rusima u četvrtfinalu (3:1), ali aktuelni evropski prvaci nisu imali odgovor na energičnu i požrtvovanu igru našeg tima.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u Holandiji brane zlato iz 2014. godine kada su na turniru u poljskom Elblagu postali trostruki svjetski prvaci.

Bh. odbojkaši su tada u finalu savladali upravo svoje današnje rivale, reprezentaciju Brazila, istim rezultatom.

Protivnik u sutrašnjem finalu reprezentaciji BiH biće selekcija Irana. Susret je na rasporedu u 16:30 sati.